Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Oktobar 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
KalendarKalendar
Ko je trenutno na forumu
Imamo 4 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 4 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 251 dana 7th Oktobar 2024, 17:47
Ključne reči
istrazuje kockalone 2011 dora 2010 sundjer
Vreme
sat

 

 boks

Ići dole 
AutorPoruka
Gost
Gost




boks Empty
PočaljiNaslov: boks   boks Empty13th Juli 2008, 19:13

boks 00000000003638144500lb5Thompson nokautiran u 11. rundi
Svjetski superteškaški prvak u IBF, WBO i IBO kategoriji Vladimir Kličko obranio je u svom povratku u Hamburg naslove poslavši desnim direktom Tonyja Thompsona na pod sredinom 11. runde...

32-godišnjak s 94.3%-tnom efektivnošću - do ove je borbe Ukrajinac, naime, pobijedio na 50 od 53 meča i među ostalim ubilježio 44 nokauta - svjetski prvak u dva navrata i olimpijski pobjednik imao je poslije pobjede nad Sultanom Ibragimovim što dokazivati: unatoč osmoj uzastopnoj pobjedi, te veljačke noći Klička su iz newyorškog Madison Square Gardena ispratili gromoglasnim zvižducima, a pozvani i nepozvani minorizirali su mu rezultate.

Tipa Muhammed Ali je u njegovoj dobi svladao redom trojicu stanovnika Kuće slavnih - Fraziera, Foremana i Nortona, a Kličko naprotiv pobjede niže protiv minornih protivnika poput Evangeliste i(li) Coopmana.

Kao da je njegova krivica što nije uspio izići u ring s Lennoxom Lewisom - i samim godinama omalovažavanim sve dok veliki Englez 2002. nije rasturio Mikea Tysona.

Ovog puta je Kličko najavljivao: "Lekciju sam naučio, a protiv Thompsona ćete vidjeti promjenu. Svjestan sam kritika i prihvaćam ih, ali morati razumijeti i mene - Ibragimov me samo eskivirao i potrošio sam svih 12 rundi loveći ga po ringu. Što se mene tiče, uvijek pokušavam protivnika svladati čim prije čak i po cijenu većeg rizika jer razumijem što publika traži. A publiku u Hamburgu ne mislim razočarati".

Kličko je, naime, karijeru započeo upravo u Njemačkoj i nakon punih se osam godina izbivanja vratio u svoj drugi dom da bi na koncu 15.000 navijača oduševio - 36-godišnjeg Amerikanca, svog nekadašnjeg sparinga-partnera i to prije najtežeg poraza u karijeri od Corrie Sandersa 2003. dokrajčio moćnom desnicom nakon minutu i 38 sekundi 11. runde.

"Svaka čast Thompsonu. Dosta dugo me, naime, netko nije toliko izudarao i po prvi me put nakon nekoliko godina učinio da izgledam kao pravi borac - krvav i umoran", komplimentirao je Thompsonu nakon pobjede Kličko, a njegov je trener Emanuel Steward prisnažio: "Umor ih je gotovo svladao, ali nasreću je Vladimir iskustan u takvim situacijama te zna iznaći novu snagu u samom finišu kad suparniku ponestaje njegova. Thompson se borio upravo na način na koji smo od njega očekivali jer znali smo da će nam biti jedan od najtežih protivnika uopće".

Thompson (31-2, 19 KO) je okončao svoju seriju nepobjedivosti (27) dugu osam godina, a bez da je alibi tražio u 10. rundi - pala su, naime, obojica i Kličko ga je svom snagom poklopio, Thompson je ozlijedio koljeno, ali kasnije izjavio: " Izgubio sam pošteno i od velikog prvaka. Jedino što me boli je - srce zbog poraza".

Sljedeći na repertoaru za Klička bi, pak, trebao biti u obrani IBF pojasa Aleksandar Povetkin - pobijedi li Rus iduće subote Taurusa Sylkesa. U protivnom na megdan mu izlazi WBO prvak u teškoj kategoriji David Haye.
Nazad na vrh Ići dole
 
boks
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: SPORT :: I Ostali Sportovi-
Skoči na: